foci24.com

Kék-Tó Lakópark

A Barcelona, a Real Madrid és a Villarreal is győzött a spanyoloknál

2011. november 20. 09:00:07  nyomtatási kép

Egyoldalú mérkőzésen négy góllal nyert szombaton a Barcelona a Zaragoza ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. A vendégeknél nem került be a keretbe a sérült Pintér Ádám.

Felforgatott összeállításban küldte pályára csapatát Pep Guardiola, már a Milan elleni hétközi BL-derbire gondolva, elöl a Sánchez, Messi, Cuenca trió rohamozott, de így sem okozott problémát a három pont megszerzése a címvédőnek.

Az első gólt Gerard Piqué (képünkön) szállította a 18. percben, Xavi bal oldali szögelte után bólintott a hálóba (1-0).

A félidő közepén Messi kápráztatta el a közönséget, előbb a kapusba lőtte a labdát, a kipattanót sarokkal felpörgette, majd az ismét begyűjtött labdával végül az oldalhálót találta el, egy perccel később pedig ismét a kapusba vágta a labdát.

A 43. percben az argentin klasszis megoldással növelte a Barca előnyét, Fabregastól kapott pompás labdát a jobb oldalon, majd egy igazítás után az ötös sarkáról helyezett a a kapu jobb oldalába (2-0).

A barcelonai parádé az 53. percben folytatódott, Keita fejelte le a labdát Puyolnak, lövését először kivágták, a kipattanót azonban már a hálóba juttatta a Barca csapatkapitánya (3-0).

A 75. percben a kispadról beszálló David Villa is feliratkozott a gólszerzők közé, Cuenca jobb oldali beadása egy védőn megpattanva a csatár elé került, aki csukafejessel volt eredményes (4-0).

A Zaragoza rendkívül gyengén futballozott, szinte ellenállást sem tudott tanúsítani. A Barcelona 4-0-ra nyert, magabiztos győzelemmel hangolt a milánói kirándulásra.

Primera División, 13. forduló

FC Barcelona-Real Zaragoza 4-0 (2-0)
Gólszerző: Piqué (18.), Messi (43.), Puyol (54.), Villa (75.)

Valencia-Real Madrid 2-3 (0-1)
Gólszerző: Soldado (75., 83.), illetve Benzema (20.), Ramos (72.), Ronaldo (79.)

Villarreal-Real Betis 1-0 (1-0)
Gólszerző: Valero (21.)

(hatharom.hu, Simonyi András - foci24.com)